Alimenty w Kościanie
- Adwokat

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu alimentów? A może chcesz wnioskować o zmianę ich wysokości? Potrzebujesz porady lub profesjonalnej pomocy prawnika? Adwokat naszej kancelarii zaprasza klientów z miasta Kościan i okolic.

Alimenty są rodzajem regularnych świadczeń na rzecz innej osoby, celem zapewnienia jej dobrych warunków do życia. Najczęściej obowiązek alimentacyjny wynika z pokrewieństwa, powinowactwa i małżeństwa. Sprawy o alimenty mogą być prowadzone w ramach postępowania rozwodowego, ale też oddzielnie. Dzieje się tak w przypadku związków partnerskich, spraw o podwyższenie lub obniżenie wysokości świadczeń etc.

Sprawy rodzinne są najczęściej szczególnie delikatne, dlatego w razie powierzenia nam ich będziemy wsparciem klientów w przejściu tego trudnego okresu. Do każdego podchodzimy w sposób indywidualny oraz wyrozumiały, niezależnie od specyfiki konkretnej sprawy.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, dlatego możemy poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi przypadkami. Zależy nam przede wszystkim na Twoim zadowoleniu. Wszystkie podejmowane przez kancelarię działania mają na celu dobro klienta i każdy etap jest z nim uprzednio konsultowany. 

Potrzebujesz porady prawnej?

Potrzebujesz pomocy w zakresie uzyskania alimentów? Adwokat z Kościana zaprasza do współpracy.

Oferujemy usługi, takie jak:

  • porady prawne w zakresie alimentów,

  • konstruowanie wymaganych pism związanych ze sprawą,

  • branie udziału w negocjacjach między stronami,

  • wsparcie podczas sprawy,

  • przygotowanie pozwu,

  • reprezentacja klienta (np. w zakresie sprawy o podwyższenie lub obniżenie wysokości alimentów, wygaszenie obowiązku alimentacyjnego etc.),

  • pomoc w egzekwowaniu alimentów.

Adwokat jest nie tylko osobą, która oferuje pomoc prawną, ponieważ jednocześnie będzie oparciem dla klienta podczas prowadzonego postępowania. Będzie czuwał, by ów klient przez nieuwagę nie popełnił nieroztropnej decyzji mogącej nieść negatywne dla niego skutki.

Sprawy o alimenty w Kościanie najczęściej dotyczą świadczeń wypłacanych przez rodzica na rzecz dziecka. Obowiązkiem alimentacyjnym może być jednak obarczone także dziecko, wnuk, małżonek i nie tylko. W każdym przypadku zapewniamy rzetelne wsparcie.

Potrzebujesz pomocy w sprawie o alimenty? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i kontaktu z adwokatem w Kościanie.