Alimenty - Adwokat
w Poznaniu

Starasz się o alimenty? A może jako osoba obarczona obowiązkiem alimentacyjnym chcesz zmienić wysokość świadczeń? Potrzebujesz porady prawnej? W każdym przypadku przyda Ci się profesjonalna pomoc. Adwokat naszej kancelarii prowadzi sprawy o alimenty w Poznaniu.

Alimenty to świadczenia na rzecz innej osoby fizycznej celem zapewnienia jej odpowiednich warunków do życia. Mogą wynikać z małżeństwa, pokrewieństwa i powinowactwa. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, a zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają nam uporać się z najbardziej skomplikowanymi sprawami. Dla każdego jesteśmy wyrozumiali, niezależnie od charakteru owej sprawy. Stawiamy na profesjonalizm i indywidualne podejście. Dlaczego adwokat przyda się w zakresie alimentów?

W czym może pomóc adwokat? Alimenty w Poznaniu

Nasi klienci najczęściej korzystają z usług, takich jak:

  • przygotowywanie pozwów o alimenty,

  • reprezentowanie klientów w sprawach o alimenty (np. o uzyskanie świadczeń, o zmniejszenie lub zwiększenie ich wysokości, o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego),

  • sporządzanie różnego rodzaju wniosków,

  • pomoc w egzekwowaniu alimentów.

Adwokat od alimentów jest przede wszystkim wsparciem. Jednocześnie czuwa nad tym, by klient nie podjął pochopnej i nieroztropnej decyzji, która może nieść dla niego negatywne skutki w przyszłości.

Potrzebujesz porady prawnej w sprawach o alimenty?

Sprawy o alimenty w Poznaniu najczęściej dotyczą świadczeń rozwiedzionego rodzica na rzecz dziecka. Jest to związane z faktem, że poziom życia potomka nie powinien się pogorszyć na skutek rozstania rodziców. Wbrew pozorom obowiązek alimentacyjny nie wygasa w momencie uzyskania przez dziecko 18 roku życia bądź zakończenia nauki. Oczywiście, wysokość świadczeń może ulec zmianie, np. jeśli uniemożliwiają rodzicowi godne warunki do życia. Należy też pamiętać, że alimenty nie wygasają w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

Sprawy o alimenty - Adwokat w Poznaniu Paweł Żywiecki

Adwokat od alimentów w Poznaniu ma również doświadczenie w pomocy w zakresie świadczeń na rzecz drugiego małżonka, partnera po rozwodzie, rodziców, dziadków. W każdym przypadku klient może liczyć na rzetelną pomoc. Wszelkie podejmowane działania mają na celu przede wszystkim Twoje dobro. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każda sytuacja jest inna, dlatego zachęcamy do rozmowy!

Interesuje Cię pomoc adwokata w zakresie alimentów w Poznaniu? Masz jakieś pytania lub coś jest niejasne? W takim razie serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi i zaproponujemy termin spotkania.

Alimenty adwokat w Poznaniu - dlaczego my?

Znalezienie dobrej, zaufanej kancelarii adwokackiej zajmującej się alimentami w Brzezinach to niełatwe zadanie. Na szczęście jesteśmy my! Nasz adwokat to wykwalifikowany i doświadczony specjalista, któremu udało się pomóc bardzo wielu osobom. Dzięki latom pracy i nauki świadczy on usługi na niezwykle wysokim poziomie.

Każdego klienta traktuje indywidualnie i z pełnym zrozumieniem. Zawsze dba o atmosferę podczas spotkań i dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów starających się o alimenty. Adwokat w Poznaniu – Paweł Żywiecki – nieustannie śledzi zmieniające się przepisy, dzięki czemu przekazuje klientom wyłącznie rzetelne, sprawdzone informacje. Do klientów podchodzi z empatią i wyrozumiałością. Na każdą sprawę potrafi spojrzeć obiektywnie. Ponadto zapewnia zrozumiałe, przejrzyste warunki współpracy w walce o alimenty. Adwokat Poznań zawsze informuje klientów o podjętych krokach i wszelkich opłatach. Jest on otwarty na pytania, a zadowolenie klientów stawia na pierwszym miejscu.

Nie boi się on nawet najbardziej skomplikowanych spraw i chętnie podejmuje się wyzwań. Zawsze stara się zrozumieć sytuację klienta. Nie krytykuje i nie ocenia. Zatem, jeśli chcesz rozpocząć walkę o alimenty, adwokat z Poznania – Paweł Żywiecki – chętnie Ci pomoże zawalczyć o sprawiedliwość i pozytywne orzeczenie sądu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat współpracy z naszym adwokatem, zapraszamy serdecznie do kontaktu.