Alimenty w Poznaniu
- Adwokat

Starasz się o alimenty? A może jako osoba obarczona obowiązkiem alimentacyjnym chcesz zmienić wysokość świadczeń? Potrzebujesz porady prawnej? W każdym przypadku przyda Ci się profesjonalna pomoc. Adwokat naszej kancelarii prowadzi sprawy o alimenty w Poznaniu

Alimenty to świadczenia na rzecz innej osoby fizycznej celem zapewnienia jej odpowiednich warunków do życia. Mogą wynikać z małżeństwa, pokrewieństwa i powinowactwa. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, a zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają nam uporać się z najbardziej skomplikowanymi sprawami. Dla każdego jesteśmy wyrozumiali, niezależnie od charakteru owej sprawy. Stawiamy na profesjonalizm i indywidualne podejście. Dlaczego adwokat przyda się w zakresie alimentów?

W czym może pomóc adwokat? Alimenty w Poznaniu

Nasi klienci najczęściej korzystają z usług, takich jak:

  • przygotowywanie pozwów o alimenty,

  • reprezentowanie klientów w sprawach o alimenty (np. o uzyskanie świadczeń, o zmniejszenie lub zwiększenie ich wysokości, o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego),

  • sporządzanie różnego rodzaju wniosków,

  • pomoc w egzekwowaniu alimentów.

Adwokat jest przede wszystkim wsparciem. Jednocześnie czuwa nad tym, by klient nie podjął pochopnej i nieroztropnej decyzji, która może nieść dla niego negatywne skutki w przyszłości.

Potrzebujesz porady prawnej?

Sprawy o alimenty w Poznaniu najczęściej dotyczą świadczeń rozwiedzionego rodzica na rzecz dziecka. Jest to związane z faktem, że poziom życia potomka nie powinien się pogorszyć na skutek rozstania rodziców. Wbrew pozorom obowiązek alimentacyjny nie wygasa w momencie uzyskania przez dziecko 18 roku życia bądź zakończenia nauki. Oczywiście, wysokość świadczeń może ulec zmianie, np. jeśli uniemożliwiają rodzicowi godne warunki do życia. Należy też pamiętać, że alimenty nie wygasają w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

Adwokat od alimentów w Poznaniu ma również doświadczenie w pomocy w zakresie świadczeń na rzecz drugiego małżonka, partnera po rozwodzie, rodziców, dziadków. W każdym przypadku klient może liczyć na rzetelną pomoc. Wszelkie podejmowane działania mają na celu przede wszystkim Twoje dobro. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każda sytuacja jest inna, dlatego zachęcamy do rozmowy!

Interesuje Cię pomoc adwokata w zakresie alimentów w Poznaniu? Masz jakieś pytania lub coś jest niejasne? W takim razie serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi i zaproponujemy termin spotkania.